imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wielkie święto biegania w Sztumie. 26. Międzynarodowy Bieg Solidarności - 03.05.2016

• Wydanie nr 88/2024
  • 4 maja 2016, 14:06
  • Michał Kruczkowski
  • BieganieSport
  • 1 komentarz
Wielkie święto biegania w Sztumie. 26. Międzynarodowy Bieg Solidarności… fot. Michał Kruczkowski
Cały Sztum żył wczoraj sportem. We wtorek 3 maja odbyła się już 26. edycja Międzynarodowego Biegu Solidarności.

Swoje miejsce miał również marsz nordic walking. Ponad 300 biegaczy i 80 maszerów na sportowo uhonorowało zarówno święto narodowe, jak i obchody 600-lecia Sztumu. Przed biegiem głównym odbyły się zawody biegowe dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych. Dla przybyłych gości zostały przygotowane różne atrakcje. Zwycięzcą biegu głównego został jego faworyt, Arkadiusz Gardzielewski. Pozostałe miejsca na podium zajęli kolejno Andrzej Rogiewicz i Volodymyr Timashov. Po zmaganiach sportowych zostały rozdane liczne puchary i wyróżnienia, a także odbyło się losowanie nagród.