Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sport w Malborku i okolicach

Sport w naszej okolicy

Bardzo cieszę się z kolejnej edycji Pomezania Cup, która ma się odbyć w najbliższy weekend w Malborku. Szczególnie ważne jest organizowanie imprez sportowych w okresie zimowym, w którym niestety niewiele jest wydarzeń umilających czas mieszkańcom Malborka. Poprzednie edycje wspominam bardzo miło, więc słowa uznania dla Burmistrza i urzędników, którzy rzeczywiście przykładają się do organizacji turnieju.

Szkoda tylko że większość jeśli nie cała uwaga przykładana jest do piłki nożnej, miło by było zobaczyć także turnieje amatorskie w tenisie czy siatkówce. Oczywiście nawet w dużo większym Gdańsku takich turniejów nie ma zbyt wiele, ale byłaby to z pewnością ciekawa opcja zarówno dla amatorów sportu jak i samych mieszkańców.

Sport z wyższej półki

Brakuje nam też w regionie zawodowej drużyny sportowej, teraz aby zobaczyć sport z najwyższej krajowej półki trzeba pojechać na weekend do Gdańska, Torunia czy Bydgoszczy. Nie mówię tutaj oczywiście o transmisjach telewizyjnych, ponieważ nie oddają one tylu wrażeń, co sport na żywo. Ja osobiście lubię też dołożyć nieco emocji i obstawiam zakłady bukmacherskie na żywo. Traktuję to wyłącznie jako rozrywkę, a nie hazard obstawiając maksymalnie ok. 50 złotych w tygodniu. Taka rozrywka ma niestety wyłącznie sens gdy ogląda się mecze na żywo, bez opóźnień telewizyjnych.

Zdaję sobie jednak sprawę, że brak zawodowej drużyny wynika z pieniędzy. Trochę szkoda, że nie ma u nas dużych zakładów chcących inwestować sport. Mam jednak nadzieję, że to się zmieni, na początku niech to będą właśnie małe imprezy sportowe, które w młodych ludziach zapalą chęć do sportu, a później może uda się nieco więcej. W końcu nie od razu Rzym zbudowano. Mam nadzieję, że nasz region doczeka się jeszcze sportu na wysokim poziomie.