Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi - wielkie sprzątanie.

 

W tym roku Dzień Ziemi wypada 22 kwietnia. Świeto jest co roku doskonałym pretekstem do tego aby zorganizować akcję sprzatania w swojej okolicy. Tematykę obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi 2016 poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Akcja przybliża wiedze na temat tego jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania - indywidualne i zbiorowe należy podjąć, aby ją ograniczyć.

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest co roczną akcją mającą na celu propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Zazwyczaj w szkołach organizowane sa akcje porzadkowe wokół zabudowań, majace na celu uporzadkowanie terenu. Niestety nie posiadam informacji czy na Żuławach organizowane będą akcje społeczne czy edukacyjne w ramach Światowego Dnia Ziemi. Być może tak ale najwidoczniej nie są one wystarczająco dobrze nagłosnione a szkoda bo wiele osób chętnie przyłaczyłoby się do takiej akcji.

Ze swojej strony moge dodać, że małe rzeczy, które mozemy zrobić wokół siebie, wpływają na środowisko wokól nas. To czy np. palimy śmieciami w piecu, wpłynie na świat w jakim będą zyły nasze dzieci. Bardzo duże znaczenie mają tez środki czystości i chemia godpodarcza jaką uzywamy w domu. Im więcej chemii stosujemy tym więcej zanieczyszczeń trafia do wody co ma wpływ na cały wodny ekosytem. Dzień Ziemi to doskonała okazja do tego, żeby się zastanowić w jakim swiecie chcemy żyć i co mozemy zrobić żeby był lepszy.