Wydanie nr 276/2020, Piątek 2.10.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ekspresowy badanie DNA na ojcostwo ? wynik gotowy już w dwa dni robocze?

 

Termin wykonania testu ojcostwa jest różny w zależności od placówki badawczej. Zazwyczaj wynosi on szacunkowo od pięciu do czternastu dni roboczych. Pewne laboratoria mogą wydać jednoznaczny wynik testu w jeszcze szybszym czasie, nawet od trzech do pięciu dni. Sytuacje życiowe różnych osób bywają trochę trudne. Nie rzadko osobom zamawiającym zależy na znacznie szybszym otrzymaniu wyniku ekspertyzy dotyczącej ustalenia ojcostwa.

  • Wynik badania na ojcostwo już w niespełna 48 godzin!

Chcąc sprostać wymaganiom pacjentów, laboratoria zaczęły proponować badania przeprowadzane w trybie ekspresowym. Dzięki nim osoba zlecająca może uzyskać wynik analizy pokrewieństwa w relacji ojciec-dziecko już w dwie doby. Decydując się na opisaną możliwość musimy być jednak przygotowani na to, że za ekspertyzę będziemy musieli zapłacić nieco więcej. Warto jednak do niej się uciec, jeśli zdecydowanie zależy nam na niedługim czasie realizacji (bo np. wyjeżdżamy za granicę i wygodniej jest, rozwiązać sprawę jeszcze przed opuszczeniem kraju), a jesteśmy w stanie zapłacić większą kwotę pieniędzy za badanie. 

  • Dlaczego przyspieszony test na ojcostwo jest droższy?

Analizowanie DNA na ojcostwo z perspektywy samego klienta jest dziecinnie proste. Jego udział w w tej procedurze ogranicza się tylko do kilku czynności, najczęściej związanych ze zleceniem ekspertyzy oraz ewentualnie pobraniem próbek (choć i w tym elemencie pomóc mu mogą osoby przeszkolone). Ze strony organu badawczego taka genetyczna analiza jest jednak wymagającym, złożonym z kilku kroków procesem, który wymaga znacznego wkładu pracy. Zaangażowanie genetyków jest jeszcze większe, gdy  wynik testu musi zostać opracowany w przeciągu dwóch dni roboczych od otrzymania próbek.

  • Badanie ojcostwa

Większość osób może mieć obawy, że analizowanie genetyczne zrobione w krótkim czasie nie będzie tak wiarygodne, jak to prowadzone w trybie standardowym. Nic bardziej mylnego! Bez względu na to, czy na wynik ekspertyzy będziemy czekać 2 dni czy około 5 dni roboczych będzie on tak samo precyzyjny. Przyspieszona ekspertyza DNA dotycząca ojcostwa rzetelnie potwierdza lub wyklucza pokrewieństwo domniemanego ojca względem dziecka.

Więcej mozna się dowiedzieć na www.medicogen.pl