Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak dbać o pralkę

 

Pralka jest jednym z najbardziej niezbędnych artykułów gospodarstwa domowego. Jej zakup wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeśli więc chcemy, aby służyła nam jak najdłużej – powinniśmy nauczyć się o nią dbać. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie właśnie temu zagadnieniu. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób możesz wydłużyć żywotność swojego sprzętu, zapoznaj się z tym artykułem.

 

Na początku, upewnij się, że szuflada pralki nie jest zabrudzona – bardzo często zasychają w niej używane przez nas detergenty, co może powodować zatory. W rezultacie nasze ubrania nie będą prane odpowiednio.

 

Chc ?c wyczyścić pralkę staraj się unikać środków chemicznych (użyj wody z mydłem lub  dobrym płynem do mycia naczyń!). Mogą one uszkodzić niektóre jej elementy, których naprawa może być bardzo kosztowna.

 

Pami ?taj, aby nie „przeładować” pralki. Umieszczaj w niej zawsze odpowiednią ilość ubrań. Niestosowanie się do tego punku może spowodować uszkodzenie bębna, a jego naprawa wiąże się z dużymi kosztami. Zadbaj też o to, aby pralka była odpowiednio wypoziomowana – użyj poziomicy. W innym przypadku będziesz mógł zauważyć efekt „skakania”.

 

Je ?li chcesz, aby z pralki nie wydobywał się brzydki zapach – raz w miesiącu włącz ją pustą z ustawioną 60 stopniową temperaturą – to pomoże! Pamiętaj też o tym, aby pranie wyciągać zaraz po tym, jak Twoja pralka przestanie pracować.

 

Jak widzisz, dbanie o pralkę wcale nie jest takie trudne jak początkowo mogłoby się wydawać. Wystarczy, że wprowadzisz do swojego życia pewne rytuały, które sprawią, że pralka pozostanie dłużej czystsza i sprawna.