Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak wybrać biuro turystyczne?

 

Odliczasz już dni do swojego urlopu? Planujesz wyjazd za granicę? Zastanawiasz się co wybrać -  nocleg w Szklarskiej Porębie czy Hotel w Egipcie ? Jeśli zdecydujesz się jednak na wyjazd za granicę przeczytaj mój artykuł...

W 2012 roku upadłość ogłosiło dziesięć biur podróży. Wielu klientów musiało wcześniej zakończyć swój urlop, część straciła wpłacone zaliczki… Jeśli planujesz skorzystać z ofert, któregoś z nich przeczytaj ten artykuł. Powiem Ci, co powinieneś zrobić, aby ustrzec się przed nieuczciwymi firmami.

Korzystaj tylko ze sprawdzonych biur podróży. Lepiej jest skorzystać z oferty prawdziwego giganta w branży turystycznej niż z firmy, która jest najzwyczajniej… mniejsza.

Sprawdz czy wybrane przez Ciebie biuro podróży znajduje się w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Dzięki temu, upewnisz się, że wybrana przez Ciebie firma, działa legalnie. Zwróć uwagę na gwarancję ubezpieczeniową, jej wielkość. Im większa, tym lepiej, gdyż w razie problemów, możemy liczyć na odzyskanie wpłaconych pieniędzy lub odszkodowanie.

Pamietajmy, aby nie wpłacać zaliczek, gdy wymaga się, aby została wpłacona szybciej i w większej kwocie niż określono to w zasadach i terminach pobierania przedpłat (wszystkie te informacje zawarte są w gwarancji).

Sprawdz firmę także w urzędzie marszałkowskim, Krajowym Rejestrze Długów i Polskiej Izbie Turystyki. Możemy tam znaleźć informacje, które mogą uchronić nas przed popełnieniem poważnego błędu.

Pamietaj też, aby uważnie przeczytać umowę. Jeśli coś będzie wydawać Ci się niejasne – ZAPYTAJ. Od tego zależą Twoje wakacje… Warto zapoznać się też z opiniami znalezionymi w internecie. Podejdź do tego jednak z rezerwą, gdyż część opinii negatywnych może być umieszczone przez konkurencję, a pozytywne przez samo biuro podróży.

Wybór biura podróży bywa trudny. Weryfikacja wszystkich informacji także do najprostszych nie należy i bywa czasochłonna, jednakże warto poświęcić na to więcej czasu, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto…