Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak zlikwidować punkty spustowe?

 

Wi ?kszość osób wie, że istnieją w naszym organizmie takie miejsca zwane punktami spustowymi. Czym są i gdzie jest znaleźć wiedzą głównie masażyści oraz fizjoterapeuci. Wiele osób zastanawia się jak poradzić sobie z już aktywnymi punktami spustowymi. Właśnie dlatego powstał ten artykuł. Przedstawiam w nim sposoby na dezaktywowanie punktów spustowych.

Kompresja ischemiczna
 

Metoda ta to nic innego jak zamierzone niedokrwienie aktywnego punktu spustowego. Robi się to w celu dezaktywacji oraz ponownego bardzo silnego zaopatrzenia okolicy punktu w krew i limfę. Metodę tą można zastosować na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest w stanie w bardzo szybkim tempie dezaktywować punkt i polega na nagłym silnym ucisku w miejscu gdzie jest aktywny punkt spustowy. Minusem tego sposobu jest ogromny ból, który przez wiele osób jest nie do zniesienia. Można tego dokonać także stopniowo ale wydłuża to znacznie czas jaki potrzeba do całkowitej dezaktywacji punktu spustowego.

Suche igłowanie
 

Suche igłowanie polega na precyzyjnym nakłuciu zlokalizowanego punktu spustowego za pomocą igły akupunkturowej. Ogromnym plusem tej metody jest ogromna szybkość działania. Sposób ten jest bezbolesny. Podobnie jak w innych metodach tak i tu są pewne minusy. Najważniejszym z nich jest fakt, iż podczas tego zabiegu przebijamy skórę pacjenta co może się wiązać z pewnymi powikłaniami.

Masa ? Tkanek Głębokich i Masaż Poprzeczny


Masaż jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów walki z aktywnymi punktami spustowymi - potwierdza Akademia Masażu Karuna. Masaże wzdłuż oraz w poprzek włókien mięśniowych potrafią poradzić sobie bezboleśnie z większością punktów spustowych lecz zdarzają się przypadki, gdy pozostałem punkty należy wyleczyć dodatkową metodą.