Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak się zmotywować do porannych ćwiczeń?

 

Poranne ćwiczenia są bardzo korzystne dla zdrowia. Człowiek jest wówczas wypoczęty i ma więcej chęci do jakiejkolwiek aktywności. Okazuje się jednak, że zmotywowanie się do regularnego, porannego treningu nie jest takie proste. Żyjemy w ciągłym biegu, brakuje nam czasu dla siebie - ostrzega nas redaktor serwisu wysportowany.com.pl . Nasze myśli zaprzątane są przez codzienne obowiązki, których dopełniać niestety trzeba. Tak czy inaczej trzeba czasem sobie wytłumaczyć, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia a poranne ćwiczenia są dużym zastrzykiem energii.

O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o tym, aby tuż po przebudzeniu nie poddawać się od razu ćwiczeniom. Warto wypracować sobie pewien schemat, dzięki któremu codzienny trening nie będzie przymusem a przyjemnością. Po przebudzeniu warto się delikatnie rozciągnąć. Następnie należy zjeść lekkie śniadanie, pozwolić sobie na poranną toaletę, po czym udać się na ćwiczenia niezależnie od tego czy wykonywane są w domu, czy też na świeżym powietrzu. Później filiżanka czarnej, mocnej kawy, która postawi na nogi i szybki, orzeźwiający prysznic. Po kilku tygodniach taki plan działania na dobre wejdzie w codzienne nawyki i trudno będzie sobie wyobrazić, aby dzień miał wyglądać inaczej. Jakie formy porannej aktywności wybieramy najczęściej? Najpopularniejsza jest gimnastyka. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby prowadzić aktywny tryb życia. Następny w kolejności jest jogging, który to z kolei pozwala na to, aby uruchomić endorfiny. Hormony szczęścia są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Ich brak szybko doprowadzi do stanów depresyjnych a te z całą pewnością na nikogo nie działają motywująco.

Najlepsza motywacja? Uświadomienie sobie, że trening robi się dla siebie. Nie jest to coś dla rodziny, dla przyjaciół. W tym czasie ważni jesteśmy tylko my. Czasem każdy potrzebuje chwili samotności. Podczas gimnastyki łatwiej jest zebrać myśli i w rytm ulubionej muzyki zaplanować dalsze działanie. Widać więc, że ćwiczenia to nie tylko troska o sylwetkę i zdrowie, ale również o psychikę.