Wydanie nr 276/2020, Piątek 2.10.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rozwody w 2016 - najczęstsze przyczyny rozpadów związków

 

Zdrada jest bolesna i niestety należy do jednej z trzech najczęściej spotykanych przyczyn rozwodów w Polsce. Niezależnie czy zdradziliśmy, czy też zostaliśmy zdradzeni, zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zła dokonało to w naszym życiu. W dzisiejszym artykule chciałbym opisać, co powinieneś zrobić, aby się z nią skutecznie uporać.

Przyczyny rozwodów w Polsce:

1. Rożnica charakterów

2. Zdrada

3. Dzieci i różne poglądy na wychowanie

Jak można radzić sobie z rozstaniem?

Nie obwiniaj się
 
Punkt ten jest bardzo ważny. Nie wolno Ci myśleć, że to Ty zawiniłeś. Tak naprawdę, to nie powinieneś obwiniać nikogo. Najlepiej jest wyjść z założenia, że najzwyczajniej nie dopasowaliście się.
 
Zostałeś zdradzony lub zdradziłeś, ale wiedz, że próba zrzucenia wszystkiego na innych lub obwinianie się nie przyniesie Ci niczego dobrego – poczucie winy jest w stanie wyrządzić wiele złego.
 
Jeśli chcecie kontynuować Wasz związek – udajcie się do psychologa
 
Tak, wiem – sam nie lubię opowiadać innym o swoich problemach. Pamiętaj jednak, że skorzystanie z pomocy specjalisty, pomoże Wam na nowo odczuwać miłość. Psycholog wytłumaczy Wam czym jest zdrada, jak ją traktować i skąd się bierze. Będzie to powiernik Waszych sekretów – ktoś, komu w pełni możecie zaufać i o wszystkim opowiedzieć. Dzięki temu nie tylko poczujecie się lepiej, ale także dostaniecie naprawdę cenne wskazówki, które pozwolą Wam odbudować związek.
 
Zakup odpowiednie poradniki i przeczytaj je

 
Jeśli myślisz, że żartuję – mylisz się. Zakup odpowiednich książek i zapoznanie się z nimi może nam bardzo pomóc. Książki o zdradach znajdziesz w każdej księgarni (również w najtańszych dyskontach, co wskazuje na to, że problem ten jest dość powszechny.) Pisane są głównie przez psychologów z wieloletnim doświadczeniem, którzy wiedzą jak wielkie emocje towarzyszą przy zdradzie oraz jak poczuć się lepiej i uporać z problemem.

Zdrada jest strasznym doświadczeniem i uporanie się z nią bywa trudne. Niektórzy jednak uważają, że po zdradzie zdali sobie sprawę z tego, jak dużo znaczy dla nich ich partner i że związek po takim doświadczeniu staje się silniejszy. I chyba rzeczywiście tak jest, a stwierdzam to opierając się tylko i wyłącznie o własne doświadczenia.