Wydanie nr 276/2020, Piątek 2.10.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Opiekunka poszukiwana

Wiele rodzin, zapraszając nianię do rodziny, lub zatrudniając nianie na lato, proponują niani razem z rodziną pojechać za granicę, spędzić urlop razem z rodziną, pojechać nad morze lub w góry na narty.

Ponieważ opiekunka dla dziecka może nie mieć podobnego doświadczenia pracy, rodzicom obowiązkowo należy omówić z nianią to pytanie zawczasu, żeby niania miała czas przygotować się sama, załatwić wszystkie sprawy, sprawdzić wszystkie dokumenty.

Nianię mogą zaprosić ze sobą do innego kraju jak na parę tygodni, w reżimie urlopu, tak i na całe lato (czy jakakolwiek inną porę roku) na pracę nianią.

U niani nie musi być przyczyn, jakie nie dają niani porzucić terytorium naszego państwa. Niania nie musi mieć nieważnych dokumentów lub problemów z prawem.

Dużym plusem w pracy opiekunka będzie znajomość jeżyków obcych, szczególnie języka angielskiego, który jest prawie wszędzie na świecie jest rozumiany. Opiekunka dla dziecka musi mieć chociażby najmniejsze pojęcie o kraju, do którego ona jedzie. Niani należy posiadać chociażby minimalnymi pojęciami o prawach i trybach kraju, do którego niania jedzie.

Niani należy odwołać się do rodziców dziecka z prośbą pokazać jej miasto, najbliższe sklepy i zorientować w telefonicznych numerach służb pierwszej pomocy, kiedy pozostawszy się z dzieckiem we dwójkę, niania nie utraciła kontrole i wiedziała jak zachowywać się.

Niania w rodzinie zagranicą musi pamiętać, że nawet jeśli to ciepły południowy kraj, niania tam przyjeżdża, przede wszystkim, pracować i może stać się tak, że niania w pracy nie będzie nawet miała czasu na przechadzki i wycieczki. Lecz może wyjść i wsteczna sytuacja, kiedy niania-guwerner powinien będzie dużo czasu przeprowadzać z dzieckiem w mieście, zajmując się krzewicielem oświaty działalnością. W tym wypadku niani bardzo pomoże wykształcenie, na przykład, pedagogiczne, historyczne, studia sztuki.

Niania będzie wodziła dziecko po muzeach, teatrach. Niania musi orientować się w historii kraju, do którego ona jedzie, i być gotowa odpowiadać dziecku na elementarne pytania odnośnie historii albo architektury.

Opiekunka dla dziecka musi zawczasu omówić z rodzicami takie pytania jak opłata połączeń telefonicznych, żywienie i termin wypłaty wynagrodzenia (to może być comiesięczna opłata lub po zakończeniu podroży). Również niania powinna pamiętać o ubezpieczeniu. Na ogół, dla opiekunki dziecięcej praca za granicą może być bardzo ciekawym doświadczeniem.  Również ciekawe artykuły można znaleźć na stroniach

Zobacz całość: 

7 grzechów głównych pomocy domowej w Warszawie

Jak zostać dobrą opiekunką do dziecka w Warszawie?

Czym kierować się przy wyborze niani dla dziecka?

Opiekunka na wakacje w Krakowie

Szukając niani w Krakowie – sprecyzuj swoje oczekiwania

Opiekunka do dziecka, babcia czy przedszkole?

Niania z zamieszkaniem we Wrocławiu

Chcesz wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jak wybrać odpowiednią opiekunkę