Wydanie nr 156/2020, Czwartek 4.06.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy łatwo być przedsiębiorczym w Malborku? Ostatnie warsztaty z cyklu Przedsiębiorczość 2.20.

  • 26 lutego 2020, godz. 09:45
  • ilość zdjęć: 59
Czy młodzież to przyszłość? Czy trzeba być takim jak wszyscy? Czy można z „szarej myszki” stać się kimś? Na te i wiele więcej pytań odpowiedzieli sobie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku podczas warsztatów przeprowadzonych w ich szkole w ramach cyklu Przedsiębiorczość 2.20.
Warsztaty te zyskały już w naszym mieście pewną popularność, a młodzież podchodzi do nich z wielkim entuzjazmem. Zajęcia polegające na nabyciu wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, prawa oraz samorządności w postaci wiedzy przekazywanej im przez młodych jest dużo łatwiej przyswajana, ponieważ jest to kontakt niemalże z ich rówieśnikami. Ostatnie warsztaty były poprowadzone przez Macieja Rażewskiego, który pełni również funkcję dyrektora całego cyklu. Zapytany o to, co go mobilizuje do takiego działania odpowiada, że z pewnością entuzjazm i pomysłowość młodych, która jest całkowicie nieograniczona.
- „Młodzież posiada w sobie ogrom chęci do działania, jednak nierzadko jest potrzebna osoba, która tą drogę im wskaże oraz da wskazówki jak zacząć i czym się kierować, taką właśnie osobą chcę być ja. Podczas każdych warsztatów nie zasypuję młodych wiedzą z książek, lecz z własnego życia, co zdecydowanie wpływa na ich zainteresowanie. Podczas badania zadowolenia uczestników wyszło nam, że 92% uważa warsztaty za potrzebne oraz dające im przydatną wiedzę” - mówi Maciej Rażewski.
Wydarzenie w ZSP4 było ostatnią wizytą młodzieży z Przedsiębiorczość 2.20 w Malborku. Teraz młodzież ta uda się do Trójmiasta, gdzie będą dalej kontynuować swój niewątpliwie innowacyjny projekt.
Tagi

Powiązane artykuły