Wydanie nr 156/2020, Czwartek 4.06.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla w Starym Polu.

  • 26 lutego 2020, godz. 13:01
  • ilość zdjęć: 25
Już po raz kolejny w Starym Polu odbył się turniej, w którym Koła Gospodyń Wiejskich z Żuław i Powiśla zaprezentowały swoje umiejętności, nie tylko kulinarne. Najlepszą drużyną powiatu nowodworskiego okazało się KGW Marynowy.
Powiat nowodworski podczas X turnieju w Starym Polu reprezentowały cztery silne i zgrane drużyny : KGW Jazowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Marzęcina, KGW Marynowy oraz Stowarzyszenie Stawiec Nasze Żuławy.
W trakcie turnieju panie i panowie zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach kabaretowych, taneczno – muzycznych oraz kulinarnych. Nie zabrakło również tradycyjnie przygotowanych potraw, których degustacja przez przybyłych gości była prawdziwą ucztą dla podniebienia.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju włożyły dużo pracy i wysiłku, by jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością i jury. Najlepszą drużyną z powiatu nowodworskiego okazały się dziewczyny z KGW Marynowy. Panie będą reprezentować swój powiat i gminę na etapie wojewódzkim w Żukowie.
Nagrody pieniężne i rzeczowe od gminy Nowy Dwór Gdański wręczył burmistrz Jacek Michalski z zastępcą Rafałem Kubackim.
Nagrody dla KGW przekazała w imieniu powiatu nowodworskiego, Wicestarosta Barbara Ogrodowska oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Pomorskiej Izby Rolniczej.


Informacja i zdjęcia: fb gmina Nowy Dwór Gdański
Tagi

Powiązane artykuły