Wydanie nr 156/2020, Czwartek 4.06.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Dacjan, Karol, Braturad, Niepełka, Karp, Franciszek, Saturnina, Gostmił, Aleksander, Skarbisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwie osoby zginęły wskutek zderzenia lokomotywy z drezyną w Szymankowie.

  • 9 marca 2020, godz. 09:10
  • ilość zdjęć: 52
Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem na stacji w Szymankowie. W wyniku zderzenia lokomotywy z pojazdem szynowym obsługi technicznej śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Ruch kolejowy na szlaku Tczew – Malbork został wstrzymany.

Dyżurny SKKP w Malborku zgłoszenie o wypadku kolejowym w Szymankowie odebrał w poniedziałek, 9 marca br. o godzinie 4.29. Lokomotywa zderzyła się z pojazdem szynowym obsługi technicznej, w wyniku czego doszło do wykolejenia drezyny. Około 150 metrów od pojazdów strażacy odnaleźli ciało mężczyzny, jednak ze względu na poniesione obrażenia, odstąpili od udzielenia KPP. Drugą osobę z drezyny znaleźli obok. Dwóch maszynistów z lokomotywy nie odniosło obrażeń.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W drezynie były przewożone dwie butle z tlenem i jedna z acetylenem, które wypadły podczas zdarzenia. Jednak ich kontrola nie wykazała zagrożenia. Strażacy ewakuowali drugą osobę poszkodowaną i przekazali ZRM będącego na miejscu, jednak lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon mężczyzny.
W wyniku tego uderzenia dwie osoby znajdujące się w drezynie poniosły śmierć na miejscu.
W chwili obecnej trwają czynności prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora, które wyjaśnią przyczyny i okoliczności zdarzenia.
W działaniach udział brał 4 zastępy JRG Malbork, 2 zastępy JRG Tczew, zastęp KW PSP Gdańsk,
OSP Stogi, OSP Miłoradz, OSP Lichnowy, OSP Szymankowo, OSP Lisewo i OSP Stare Pole.

Informacji udzielił kpt. Damian Tomaszewski, rzecznik prasowy KP PSP Malbork
Zdjęcia: OSP Lichnowy, JRG Malbork
Tagi

Powiązane artykuły