Wydanie nr 264/2020, Niedziela 20.09.2020
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wyniki egzaminów zawodowych uczniowie Zespołu Szkół poznają 31 sierpnia br.

  • 6 lipca 2020, godz. 09:25
  • ilość zdjęć: 30
Uczniowie Zespołu Szkół mają już za sobą dwuetapowe egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Wyniki egzaminów poznają 31 sierpnia br.
W Zespole Szkół w Nowym Dworze Gdańskim sesja egzaminacyjna, do której przystąpili uczniowie i absolwenci Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia przeprowadzona została w dniach od 22 do 30 czerwca br. Egzamin przeprowadzany był w dwóch etapach - pisemnym i praktycznym. Część pisemna odbywała się z wykorzystaniem systemu elektronicznego - przy komputerze, 40 zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna była prawidłowa. Egzamin trwał 60 minut. Kolejny etap - praktyczny, polegał na wykonaniu przez zdającego zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu egzaminacyjnym, gdzie rezultat końcowy stanowił wyrób, usługa lub dokumentacja. Ta forma egzaminu trwała od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji. Uczniowie po raz pierwszy w roku szkolnym 2019/2020 przystępowali do egzaminu w nowej formule 2017.
Do sesji egzaminacyjnej czerwiec-lipiec 2020 r. zgłoszonych zostało 64 uczniów w zawodach: technik informatyk, technik mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, kucharz i sprzedawca.
Warunkiem zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie było uzyskanie minimum 50% punktów w części pisemnej i minimum 75% punktów w części praktycznej. Ci, którym to się uda, otrzymają świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Po zdaniu egzaminów ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia, wydawany jest dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone dnia 31 sierpnia 2020 r.
Informację i zdjęcia przekazała: kierownik praktycznej nauki zawodu, mgr Gabriela Figacz

Tagi

Powiązane artykuły